Dermaguard krém na ekzémy a opruzeniny
Košík

Suchá kůže

Suchá kůže může mít několik příčin. Nejčastější je citlivost na chemikálie s nimiž přichází kůže do styku. Znečištěné životní prostředí, kouř a spaliny, nevhodná kosmetika, úklidové prostředky. Méně častou příčinou suché pokožky bývají také hormonální změny nebo nedostatek některých vitamínů, např. vitamínu A. V promile procenta se může jednat o genetickou poruchu, která souvisí s nedostatečnou produkcí kožního mazu. Pokud se suchá kůže objevuje pouze lokálně např. pouze na rukou, pouze na nohou, pouze na obličeji, pravděpodobně bude příčinou právě zvýšená citlivost na okolní prostředí. Pod pojmem suchá pokůže se také často skrývá forma ekzému nazývaná chronická iritační dermatitida. Ta je zapříčiněna získanou přecitlivělostí na některé alergeny v okolí. U zdravotníků to bývají dezinfekce, u kadeřnic barvy, u uklízeček úklidové prostředky nebo gumové rukavice atd. Více o iritačním chronickém ekzému ZDE

Symptomy

     Pocit suché kůže

     Viditelné šupinky

     Pocit napnutí pokožky

     Svědění bez viditelné příčiny.

Léčba suché kůže

Mimo extrémní případy genetických onemocnění, si lze se suchou pokožkou poradit bez návštěvy lékaře. Pokud nejeví kůže známky jiného onemocnění (zarudnutí, praskání, puchýřky atd…) stačí pokožku pravidelně kolazhydratovat. Velkou chybou bývá časté mytí suché pokožky s následným otřením. Chlorovaná voda pokožce nesvědčí, je lépe používat vodu minerální. Na čištění používat hydratační sprchové gely s olejem. Při sušení pokožku nedrbat ručníkem, protože při drhnutí dochází k mikroprasklinkám, které kůži dále oslabují. Sušíme tedy ofukem nebo poklepem. Suchou pokožku je nutné hydratovat krémy zadržujícími vodu. Promazávání mastnými krémy nemusí být účinné, pokud neobsahují hydratační složky. Promazávat pokožku se doporučuje mnohokráte denně.

Nemáte-li čas na neustálé promazávání, můžete vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Stačí 2 aplikace denně a vaše kůže bude hydratovaná, vypjatá a odolnější vůči okolním vlivům.