Dermaguard krém na ekzémy a opruzeniny
Košík

Krém používejte jako prevenci:

– VZNIKU KONTAKTNÍCH DERMATITID

Před prací pokožku důkladně omyjte mýdlem a teplou vodou.

Pečlivě osušte a naneste přiměřené množství krému. Při aplikaci na dlaně a hřbety rukou postačí množství krému o velikosti lískového oříšku.

Vmasírujte krém do pokožky. Krém se musí vstřebat do pokožky – nemá vytvořit vrstvu!

Krém vtírejte také do nechtových lůžek a k nehtům. Nosíte-li šperky, vetřete emulzi i pod ně.

Během 1-2 minut se krém vstřebá a vytvoří neviditelnou bariéru.

Při běžné frekvenci mytí ochrání pokožku po dobu 4 – 6 hodin v závislosti na agresivitě prostředí. Při častějším mytí rukou je třeba DermaGuard použít dříve.

Neaplikujte na poraněnou nebo narušenou pokožku a na sliznice. Při ekzematických projevech je třeba pokožku nejprve přeléčit. O vhodnosti přípravku se poraďte se svým kožním lékařem. Nepoužívejte v akutní fázi dermatitidy. DermaGuard působí jako prevence, nikoliv jako léčivo.

– PŘED OPRUZENINAMI

Zapařenou pokožku důkladně omyjte teplou vodou. Nepoužívejte vlhčené ubrousky. Osušte LEHKÝM POKLEPEM, nebo ofoukejte vlažným fénováním. Naneste přiměřené množství krému (velikost lískového oříšku postačí na plochu cca 20x20cm). Poťukáním nebo lehkým třením vetřete do pokožky a nechte vstřebat. Krém se musí vstřebat do pokožky za 1-2 minuty – nemá vytvořit vrstvu!

Krém i po opakovaném omytí ochrání pokožku po dobu několika hodin v závislosti na agresivitě prostředí.

Neaplikujte na poraněnou nebo silně podrážděnou pokožku a na sliznice. Při akutních stavech je třeba pokožku nejprve přeléčit. O vhodnosti přípravku se poraďte se svým kožním lékařem. Nepoužívejte v akutní fázi . DermaGuard působí jako prevence, nikoliv jako léčivo.

Složení krému

Aqua, Dioctyl Adipate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben

Estery kyseliny adipové změkčují pokožku.
Dimethicon vytváří účinnou bariéru mezi pokožkou a jejím okolím, postupně se odbourává působením potu.
Glyceryl Stearate tělu přirozená látka, vyhlazuje a zvlhčuje pokožku, předchází dehydrataci. Vytváří film proti volným radikálům a tím brání předčasnému stárnutí pleti.
Glycerin je přirozeně se vyskytující látka v rostlinných olejích. Váže na sebe vlhkost a vysoce hydratuje.
Cetyl Alcohol je přírodní derivát, zjemňuje a vyhlazuje pokožku, vytváří ochranný film.
Stearic Acid, kyselina stearová, přírodní emulgátor získaný z tuků
Phenoxyethanol, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben slouží jako konzervanty - zabraňují vzniku plísní a působí antibakteriálně. U některých alergiků (zhruba u 3 %) mohou vyvolat podráždění.