Dermaguard krém na ekzémy a opruzeniny
Košík

Opruzeniny

Opruzeniny nebo-li intertrigo je podráždění pokožky vzniklé macerací pokožky potem, následným zapařením a přemnožením bakterií. Bakterie nakonec způsobí podráždění a zánět. Většinou se vyskytuje na místech, kde dochází v většímu tření pokožky o pokožku (např. na vnitřní straně stehen, v podpaždí). U řidičů z povolání se nejčastěji opruzeniny tvoří v oblasti konečníku a třísel, Ženy s většími prsy jsou náchylné k opruzeninám pod prsy. Zvláštní kapitolou je plenková dermatitida.

Symptomy opruzenin

     Lokální projev na místě zapaření.

     Ložiska tvoří ostře ohraničené červené plochy, drobné či větší pupínky se často slévají do větších ploch. Kůže je zarudlá a pálí, může i mokvat.

     Zápach pokožky způsobený přemnoženými bakteriemi

 

Léčba opruzenin 

Léčba se zaměřuje na symptomy, což znamená, že se léčí postižené místo. Důležité je pokožku jemně omýt, neotírat, ale nechat oschnout, eventuelně  postižené místo ofénovat vlažným vzduchem. Vyvarujte se vlhčených ubrousků, narušená pokožka se stává přecitlivělou. Na chemikálie v ubrousku může reagovat dalším podrážděním. Postižené místo po usušení je třeba zasypat dětským pudrem nebo zinkovou mastí a nechat volně dýchat. Lze použít také masti jako je Bepanthen nebo Rybilka. Postup se opakuje několikrát denně, pokud zarudnutí neustoupí. Pokud zarudnutí a pálení během několika dnů neustoupí a zánět se nelepší, je třeba se poradit s lékařem. Podobně jako opruzenina se může projevovat plísňová infekce, nebo kontaktní dermatitida. U obou onemocnění se léčba liší od léčby opruzeniny

 

Prevence opruzenin

Jako preventivní ošetření před vznikem opruzenin doporučují dermatologové Dermaguard.  Účinný mikrofilm zabraňuje zpětnému působení potu na pokožku a svým složením eliminuje nárůst bakterií způsobujících zánět. Kůže nepřestává dýchat, ale je chráněn. kolaz

DERMAGUARD NENÍ PRIORITNĚ KOSMETIKOU URČENOU PRO DĚTI. OBSAHUJE PROPYLPARABEN, KTERÝ SE ROZHODNUTÍM EVROPSKÉ KOMISE NEMÁ POUŽÍVAT NA PLENKOVOU OBLAST U DĚTÍ DO 6TI MĚSÍCŮ. 

Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

.