Dermaguard krém na ekzémy a opruzeniny
Košík

Chronický ekzém

Chronický ekzém nejčastější formou ekzému vůbec. Při každodenním styku kůže s nejrůznější chemií pokožka postupně ztrácí svou obranyschopnost. Přirozený film na pokožce brání kůži před podrážděním. Ovšem my jej smýváme několikrát denně mýdly a gely. Mýdla jsou navíc většinou zásaditá, a tak narušují i přirozenou kyselost pokožky. Většina lidí navíc závisí na používání městské, chlorované vody. Chlor kůži vysušuje a svou zásaditostí narušuje rovnováhu v pokožce.

Příznaky chronického ekzému

     suchá, pocitově napjatá pokožka, občas lehce zarudlá

     kůže šupinkovatí a loupe se

     v pozdějším stádiu se tvoří mikro trhlinky, pokožka pálí při použití dezinfekce s alkoholem

 

 Léčba chronického ekzému

2 1000x1000

Léčba spočívá v zamezení dráždění kůže. Nutností se stává používat před prací rukavice. Pokud je nutné použít gumové, doporučuje se pod ně navléci ještě tenké bavlněné, aby nedocházelo k maceraci kůže. Můžete také používat ochranný bariérový krém Dermaguard. Ruce nemyjte příliš často. Používejte vlažnou, a ne horkou vodu. Je-li to možné, používejte vodu bez chloru. Volte mýdla s PH 5,5 např. Hanušovo, Numis Med, Cannaderm atd. Několikrát denně a vždy po umytí hydratujte krémem. Pokud chcete použít mastný krém, by měl mít i hydratační složku, jinak se v pokožce voda neudrží. Vhodné jsou hydratační krémy na citlivou pleť, bez parfemace. Např. Protopan, Basic, Epaderm.

 

Postup ošetřování

Ruce omyjte vlažnou vodou a mýdlem či gelem s PH 5,5. Nepoužívejte kartáčky ani peelingové pasty. Ruce osušte poklepem nebo vzduchem, ale pokožku nedrhněte. Po usušení vetřete hydratační krém. Před úklidem, při vaření, před prací v nečistotě a prachu nebo v dílně, vždy použijte ochranné pracovní rukavice. Hydratujte alespoň 4x denně a vždy po umytí. Použije- li ochranný bariérový krém  Dermaguard, postačí denně pouze 2 aplikace. Krém hydratuje až 6 hodin a není nutné jej aplikovat po každém umytí. Krém také ochraňuje kůži před podrážděním podobně jako pracovní rukavice a při některých činnostech (vaření, úklid, zahradničení apod.) je zastoupí.

Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE