• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Kontaktní ekzémy

Lékaři rozlišují dva druhy kontaktního ekzému.

Iritační kontaktní ekzém (IKD) je způsoben některou ze tří tisíc dráždivýmch látek v našem okolí. Tělo při IKD nevyvolává imunitní odpověď, ekzém se projevuje jen v místě dráždění. IKD je 4x častější než alergický ekzém. Vzhledem o obrovskému množství agresivních látek je těžké odstanit příčinu.


 Příklady:

Paní J. (42) pracuje v administrativě. Poslední dobou mívá pocit suchých rukou i přesto, že používá hydratační krémy a ruce často myje. Někdy mívá kůži zarudlou i když na domácí práci začala používat gumové rukavice.

Pan L. (65) miluje zahradničení. Občas se mu stává, že ho po práci ruce svědí a musí je zklidňovat koupelí nebo panthenolem.

Malé Sárince (6 měsíců) rostou zoubky a velice slintá. Na bradičce, tvářičkách i krku se jí udělala vyrážka, která neustupuje, i když jí maminka často maže.


atopicky

Diagnóza: test nepotvrdil aktivaci T lymfocytů, jedná se tedy o iritační ekzém. Příčina: u paní J. a pana L. je těžko zjistit přesně, které látky jim problém způsobují. U Sárinky to budou pravděpodobně sliny.

Léčba: protože není možné odstranit příčinu ekzému, je nutné zajistit, aby do pokožky nepronikaly žádné dráždivé látky. Protože paní J. nemá jiné než počáteční příznaky ekzému (suchá a občas zarudlá pokožka), může zakoupit a hned začít používat bariérový krém Dermaguard. Dvě aplikace denně jí pomohou udržet pokožku v bezpečí, hydratovanou a hladkou.

Pan L. může krém použít vždy před prací na zahrádce. Tak bude jeho kůže chráněná 4 -6 hodin.

Sárinčina maminka by měla kontaktovat dětskou lékařku, která ji předepíše mastičku na vyléčení vyrážky. Po skončení léčby může maminka mazat Sárince tvářičky i bradičku krémem Dermaguard a zabránit novému opakování vyrážky.

 

Alergický kontaktní ekzém (AKD) je způsoben nejčastěji jedním, vzácně až pěti alergeny. Tělo při kontaktu vyvolá imuitní reakci, ekzém se může objevit nejen v místě vstupu, ale kdekoliv na těle. Projevit se může kašel, teplota nebo bolesti břicha.

Příklady:

J. (14) miluje zvířátka. Ale pokud pohladí kotě, brzy se mu objeví vyrážka na hřbetech rukou, na předloktí a na krku.

Paní N. (32) chodí pravidelně k manikérce. Poslední dobou se jí ve stejných dnech několikrát udělala v obličeji ošklivá vyrážka.

Pan O. (55) kupuje v lékárně opakovaně krémy na plísně na nohou, protože ho kůže ho svědí a pálí. Ale plíseň se stále opakuje.


kontaktni

 

Diagnóza: test potvrdil aktivaci T lymfocytů a další testy odhalili alergen, na který reagují. J. vadí látka ve slinách, jimiž si kotě čistí kožíšek, N. je alergická na akrylát v umělých nehtech a O. zaměnil alergii na chom obsažený v kůži bot za projev plísně.


Léčba: u všech osob se jednalo o rozvinutou formu ekzému, kterou bylo nutné přeléčit kortikosteroidní mastí. Poté dostali doporučení vyhýbat se konkrétnímu alergenu. Protože však akrylát, chrom i zvířata jsou běžně kolem nás, doporučil jim kožní lékař používat bariérový krém Dermaguard. Ten zabrání alergenu proniknout pokožkou. Krém se aplikuje v místě vstupu alergenu, převážně tedy na rukách, v případě pana O. na nohou.

 

Bariérový krém Dermaguard je vysoce účinná prevence před opakováním akutního stavu

Zabránit tomu, aby se pokožka nedostala do akutního stavu, který vyžaduje používání kortikosteroidů není jednoduché. Především proto, že postižený považuje vymizení potíží mylně za vyléčení. Často nepomáhá ani používání rukavic, které navíc omezují cilivost hmatu.


DermaGuard: neviditelný mikrofilm nedovolí alergenům proniknout do pokožky a vyvolat zánět. Posiluje kožní bariéru oslabenou kortikosteroidy. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě ochranné funkce má také hydratační účinek.

Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image