• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Kontaktní alergický ekzém

Kontaktní alergický ekzém (dermatitis contacta alergica) je projevem přecitlivělosti na látky přicházející do přímého styku s kůží. Přecitlivělost na konkrétní látky vzniká postupně, v rozmezí jednoho týdne až několika let. Nejčastěji se projevuje o osob pracujících s kovy, s kosmetikou, s chemikáliemi a dezinfekcemi. Rozvoj kontaktní alergie vede často k nemoci z povolání. Tento druh ekzému nelze vyléčit, dají se pouze potlačit jeho projevy. DermaGuard úspěšně omezuje projevy alergické dermatitidy.

Dyshidrotický ekzém

Dyshidrotický ekzém je dermatology zařazován ke kontaktním ekzémům.Často ale souvisí s psychickými stavy jako je stres, nervové vypětí apod. Projevuje se vodnatými drobnými puchýřky, které jsou schované pod kůží a paciet o nich neví. Svědí, při prasknutí pálí a způsobují olupování kůže. Loupající kůže není zarudlá, pouze suchá. Léčba se soustřeďuje na symptomy. Postup je stejný jako u ostatních kontaktních ekzémů.

Symptomy ekzému

Alergický ekzém vzniká v jakémkoliv věku.

Nejčastější jsou lokální projevy zánětu pokožky na místech, která jsou v nejčastějším kontaktu s alergenní látkou – tedy dlaně, meziprstí.

Není vyjímkou ekzém okolo očí (ze zakouřeného a nečistého prostředí), na krku (často reakce na bižuterii obsahující nikl a jiné levné kovy) nebo nohou (prach).

Ložisko (nejčastěji v místě styku s alergenem) je silně zarudlé, velice svědí, mokvá. Později se tvoří krusty podobné mozolům, které bolestivě praskají.

kontaktni ekzem

Léčba

Léčba se soustřeďuje převážně na symtomy, což znamená, že se léčí postižené místo. Při akutních stavech je nutné nasadit masti s kortikoidy, což jsou druhy hormonů. Po ustoupení svědění a zmírnění zarudnutí je důležité provést epikulární test, aby se zjistila příčina – tedy jaký alergen zánět vyvolal. Pouze eliminací alergenní látky je zajištěno, že se problém nebude opakovat. Proto je důležité používat bariérový krém, např. DermaGuard, který ochrání pokožku před průnikem alergenu a následnou reakcí.

Prevence před opakováním akutního stavu

Zabránit tomu, aby se pokožka nedostala do akutního stavu, který vyžaduje používání kortikosteroidů není jednoduché. Především proto, že postižený považuje vymizení potíží mylně za vyléčení. Často nepomáhá ani používání rukavic, které navíc omezují cilivost hmatu.

Řešením může být DermaGuard. Neviditelný mikrofilm nedovolí alergenům proniknout do pokožky a vyvolat zánět. Posiluje kožní bariéru oslabenou kortikosteroidy. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě ochranné funkce má také hydratační účinek.

Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image