• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Atopický ekzém

Atopický ekzém (atopic dermatitis) je chronické, recidivující, svědivé kožní onemocnění. V důsledku snížení lipidové kožní bariéry dochází ke zvýšeným atopztrátám vody a snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se tím stává citlivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém dále zhoršují. Často se střídají období klidu a podráždění. Tento druh ekzému je vyvolaný prevážně autoimunitní poruchou a projevuje se již v raném dětství.

Symptomy ekzému

Nejčastější doba vzniku již v dětství

Projevy lokální, ve věku 3 měsíce až 2 roky často na obličeji a bradě, později se přesune do loketních a podkoleních jamek.

Ložiska jsou nezřetelně ohraničená, zarudlá, svědící, tvoří krusty které bolestivě praskají, jindy drobné mokvavé pupínky.

U 3/4 populace se projevy kolem 7 roku zklidní a vymizí, objevují se jen při podráždění nebo oslabení organizmu.

atopicky ekzem

Léčba

Léčba se soustřeďuje převážně na symtomy, což znamená, že se léčí postižené místo. Při akutních stavech je nutné nasadit masti s kortikoidy, což jsou druhy hormonů. Po ustoupení svědění a zmírnění zarudnutí se aplikují masti a emulze proti vysoušení pokožky a konopné masti proti svědění.Při dlouhodobém používání kortikosteroidních mastí dochází ke ztenčení kožní bariéry, kůže je světlejší a snadněji se znovu podráždí.

Prevence a řešení

Zabránit tomu, aby se pokožka nedostala do akutního stavu, který vyžaduje používání kortikosteroidů, není jednoduché. Především proto, že postižený považuje vymizení potíží mylně za vyléčení.

Řešením pro atopiky může být DermaGuard. Za prvé posiluje oslabenou kožní bariéru, za druhé pomáhá oslabené pokožce odolávat alergenům a dráždivým látkám na ní působícím. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě ochranné funkce má také hydratační účinek. Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image