Dermaguard krém na ekzémy a opruzeniny
Košík

Vyrážka na rukou

Vyrážka na rukou je důsledkem podráždění kůže. Existuje několik příčin, proč se kůže podráždí. Vrozená porucha bariéry kůže při atopickém a alergickém ekzému, získaná přecitlivělost pokožky při dlouhodobém styku kůže s dráždidly, neboli chronický iritační ekzém. Občas se vyskytují vyrážky jednorázové, např. fotodermatitida. Zde vyrážku vyvolá běžná přírodní chemikálie, např. rostlinná šťáva, a na kombinaci se slunečním zářením  pokožka reaguje výsevem vyrážky na rukou. Podobně se toto může stát při použití některých léků a slunce. Některé vyrážky na rukou mohou být způsobeny bakteriemi, spórami plísní či parazity (např. svrab)

Společné symptomy vyrážek

     Erytém (zarudnutí) kůže

     Pupínky nebo puchýřky

     Pocit svědění nebo pálení

Léčba vyrážky na rukou

Léčba vyrážky se odvíjí od správné diagnózy. V první řadě je potřeba vyhnout se kontaktu s alergenem či dráždidlem. Při práci je nutné nosit ochranné rukavice nebo používat bariérové krémy. 

Při léčbě vyrážky ekzematického typu platí pravidlo "mokré na suché, suché na mokré".4 1000x1000 1000ml Tedy pokud se vyrážka jeví jako suchá, stroupkovitá a loupající se, je třeba pokožku pro zklidnění hydratovat. Pomáhají obklady z řepíku, brutnáku, řebříčku, hydratační krémy pro alergiky, zinkový krém. Hydratovat pokožku je nutné několikrát denně. Bariérové krémy typu Dermaguard pokožku chrání před alergeny a hydratují až 6 hodin. Na svědění lze zakoupit krémy proti svědění.

Na mokvající vyrážku mastné ani hydratační krémy nepoužíváme. Zvolíme vysušující koupele ze světle růžového hypermanganu nebo Jarischův roztok. Nepoužívat heřmánek - může ještě více dráždit. Po koupeli ložisko natřeme ichtoxylovou černou mastí.

Pokud se ekzém nelepší v 3-4 dnů, je účinnější navtívit odborného lékaře.

Pokud je vyrážka na rukou mykotického (plísňového) charakteru postačí zakoupit volně projené přípravky. Léčba musí trvat alespoň 14 dní, jinak se plíseň opakuje.

Bakteriální a parazitické infekce patří do rukou odborného lékaře. Při domácí léčbě je možné stav zhoršit.

 

Nemáte-li čas na neustálé promazávání, můžete vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Stačí 2 aplikace denně a vaše kůže bude hydratovaná, vypjatá a odolnější vůči okolním vlivům.   Koupit krém


DermaGuard jako dlouhodobá hydratace

Hlavní výhoda používání krému DermaGuard je v době, po kterou pokožku hydratuje. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě hydratačního účinku pokožku ochraňuje před vnějšími vlivy a posiluje kožní bariéru. Nemastí a tak nezanechává otisky. Pro své vlastnosti je oblíben zejména u lékařského personálu. Pomáhá před vysušováním z desinfekcí. Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE