• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Suchá pokožka

Suchá pokožka má několik příčin. Nejčastější je citlivost na chemikálie s nimiž přichází kůže do styku. Často jsou to úklidové prostředky, nebo nevhodná kosmetika.

Příčinou suchá pokožky bývají také hormonální změny nebo nedostatek některých vitamínů, např. vitamínu A.

Suchá pokožka může být i dědičnou. Souvisí s nedostatečnou produkcí kožního mazu. Nedostatečně promazaná kůže se rychleji olupuje. Dochází k jejímu ztenčování, napínání a praskání.

Symptomy

     Pocit suché kůže

     Viditelné šupinky

     Pocit napnutí pokožky

     Svědění bez viditelné příčiny

Léčba

Mimo extrémní případy genetických onemocnění, si lze se suchou pokožkou poradit bez návštěvy lékaře. Pokud nejeví kůže známky jiného onemocnění (zarudnutí, praskání, puchýřky atd…) stačí pokožku pravidelně hydratovat.Velkou chybou bývá časté mytí suché pokožky s následným otřením. Častým otíráním dochází k mikroprasklinkám, které kůži dále oslabují. Suchou pokožku je nutné hydratovat krémy zadržujícími vodu. Promazávání mastnými krémy nemusí být účinné, pokud neobsahují hydratační složky. Promazávat pokožku se doporučuje mnohokráte denně.

DermaGuard jako dlouhodobá hydratace

Hlavní výhoda používání krému DermaGuard je v době, po kterou pokožku hydratuje. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě hydratačního účinku pokožku ochraňuje před vnějšími vlivy a posiluje kožní bariéru. NENÍ MASTNÝ a tak nezanechává otisky. Pro své vlastnosti je oblíben zejména u lékařského personálu. Pomáhá před vysušováním z desinfekcí. Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image