• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Suchá pokožka a dishydrotický ekzém

Suchá pokožka i dishydratický ekzém mají společné symptomy i některé příčiny. Nejčastější je citlivost na chemikálie s nimiž přichází kůže do styku. Často jsou to úklidové prostředky, nebo nevhodná kosmetika.

Příčinou suché pokožky bývají také hormonální změny nebo nedostatek některých vitamínů, např. vitamínu A. Dishydrotický ekzém může být vyvolán stresem nebo nervovým vypětím.

Suchá pokožka může být i dědičnou. Souvisí s nedostatečnou produkcí kožního mazu. Nedostatečně promazaná kůže se rychleji olupuje. Dochází k jejímu ztenčování, napínání a praskání. Dishydrotický ekzém souvisí s poruchou potních kanálků.

Společné symptomy

     Pocit suché kůže

     Viditelné šupinky

     Pocit napnutí pokožky

     Svědění bez viditelné příčiny. U dishydrózy jsou pupínky pod pokožkou a nemusí být viditelné.

Léčba suché pokožky

Mimo extrémní případy genetických onemocnění, si lze se suchou pokožkou poradit bez návštěvy lékaře. Pokud nejeví kůže známky jiného onemocnění (zarudnutí, praskání, puchýřky atd…) stačí pokožku pravidelně hydratovat.Velkou chybou bývá časté mytí suché pokožky s následným otřením. Častým otíráním dochází k mikroprasklinkám, které kůži dále oslabují. Suchou pokožku je nutné hydratovat krémy zadržujícími vodu. Promazávání mastnými krémy nemusí být účinné, pokud neobsahují hydratační složky. Promazávat pokožku se doporučuje mnohokráte denně.

Nemáte-li čas na neustálé promazávání, můžete vyzkoušet bariérový krém Dermaguard. Stačí 2 aplikace denně a vaše kůže bude hydratovaná, vypjatá a odolnější vůči okolním vlivům.

Léčba dishydrotického ekzému

Ve fázi puchýřků se přistupuje ke krátkodobé aplikaci kortikoidů (např. Elocom) a vysoušení (obklady z borové vody, aplikace zinkové masti). Velké a značně naplněné puchýře lze opatrně probodnout (sterilní jehlou) a tekutinu z nich vypustit s následnou dezinfekcí a případným krytím (obvaz, náplast). Po odeznění onemocnění je potřeba pokožku hydratovat krémem a posílit kožní bariéru oslabenou kortikoidy. Lékaři doporučují Dermaguard, který poškozenou pokožku posiluje, hydratuje a brání množení bakterií v pokožce. Pomáhá tím omezovat nové projevy ekzému.

DermaGuard jako dlouhodobá hydratace

Hlavní výhoda používání krému DermaGuard je v době, po kterou pokožku hydratuje. Po aplikaci ochrání pokožku 4-6 hodin, po umytí NENÍ NUTNÉ znovu namazat. Kromě hydratačního účinku pokožku ochraňuje před vnějšími vlivy a posiluje kožní bariéru. Nemastí a tak nezanechává otisky. Pro své vlastnosti je oblíben zejména u lékařského personálu. Pomáhá před vysušováním z desinfekcí. Čtěte prosím složení a návod k použití: ZDE

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image