• Zeptejte se

    +420 605 284 288, +420 603 442 626

  • Napište nám

    derma@derma.cz

  • Košík

Přírodní léčba

Přírodní léčba kožních onemocnění je velmi diskutovaná. Na některé kožní problémy zabírá, na jiné ne.

Existujjí více nebo méně vypracované systémy celostní medicíny, zahrnující vše od detoxikace přes diety, speciální masáže, psychoterapii až po aplikaci nebo konzumaci nejrozmanitějších bylin ze všech koutů světa.

V podstatě se jedná o pokus zvýšit imunitu systému a tím zabránit nežádoucím reakcím kůže jako projevu nerovnováhy v těle.

Na které kožní problémy opravdu přírodní léčba funguje?

Plísně a mykózy jsou dobře léčitelné lázní se solí, tea-tree olejem, octem a výluhy či pastami z rostlin které obsahují desinfekční látky jako je česnek, měsíček a šalvěj

Suchou kůži prokazatelně hydratuje okurka a masky z ovesných vloček.

Popálení od slunce zmírní vitamín B5 natřením spálené pokožky jogurtem nebo tvarohem.

Kožní svědění po bodnutí hmyzem se odstraní natřením přesyceným roztokem cukru.

Lupy pomůže ostranit kopřivovové tonikum.

komár

Přírodní léčba jako doplněk  západní medicíny

Za atopickým ekzémem, různými osypkami a vyrážkou se může skrývat alergie. Atopický ekzém se může objevovat při přecitlivělosti na lepek. Osypky a vyrážky mohou mít na svědomí nejčastěji citrusy. Měsíční dieta s vynecháním určitých potravin se může ukázat jako léčivá.

Lehčí formy iritačního kontaktního ekzému lze eliminovat koupelí v léčivých bylinách a vyhýbání se spouštěči.

Na některé lehčí formy ekzémů, lupénky a zánětů dobře účinkují zinkové masti a masti se sírou.

Kde přírodní léčba nepomůže?

Dědičná, vrozená a autoimunitní onemocnění např. lupénka, atopický ekzém, vrozené sklony k alergické dermatitidě, jsou z pohledu dnešní medicíny nevyléčitelná. Geny nedokáže zatím opravit žádná léčba. U nemoci se dají zmírnit pouze jejich projevy. Přírodní léčba může pomáhat mírnit projevy stejně jako léky předepisované lékaři. Bohužel účinek není srovnatelný. Dobré, i když ne srovnatelné výsledky přinášejí např. rostlinné výtažky s obsahem rostlinných hormonů. Otázkou pak je, proč by rostlinné hormony byly pro pokožku významějším přínosem než hormony vyskytující se přirozeně v lidském těle a předepisovavé lékaři na předpis.

Vyzkoušení cesty přírodní léčby je jednou z možností. Vždy je ale potřeba počítat s tím, že výsledky nebudou trvalé a doba léčby příznaků bude mnohem delší než u běžných léků.

 

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image